KONST / Litografier / Färglitografi 14953149
nr 1495 3149
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Signerad, numrerad 49/195, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 45x33 cm, yttermått inklusive ram: 63x48 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 18:57:50
150 kr
200 kr
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare